نحوه تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که هر وب سایتی برای جذب مشتری و بازدید کننده باید به طور منظم انجام دهد و بدون شک گوگل هم برای سایت‌هایی که به این مورد اهمیت زیادی می‌دهد، ارزش بیشتری قائل است و بهترین رتبه و رده‌های سایتش را به این سایت‌ها اختصاص می‌دهد.

هر چه محتواهایی که تولید می‌کنید با کیفیت‌تر و با ارزش‌تر باشد به طبع رتبه وب سایت‌تان هم روز به روز افزایش چشمگیری در نتایج جستجو به دست خواهد آورد و اهمیت این مورد تا جایی است که خیلی از سایت‌ها اشخاصی را استخدام می‌کنند تا به صورت روزانه محتواهای سایت شان را تولید کنند و این بهترین قدم برای بهبود سئو سایت است.

اما شاید یکی از اصلی‌ترین مشکلات اشخاصی که مدیریت یک وب سایت را بر عهده دارند ناتوان بودن در تولید محتوا آن هم به صورت با کیفیت است و شاید صدها و هزاران مطلب در سایت خودشان تولید کرده‌اند اما به اندازه‌ای نیست که بازدید کننده و ترافیک زیادی را به سمت خودش جذب کند و اینجاست که ارزش تولید محتوا کاملاً مشهود می‌شود.

در این مقاله قصد داریم چند نکته کوتاه بیان کنیم چطور می‌توان برای سایت محتوا تولید کرد و از همه مهمتر اینکه چطور این کار را انجام دهیم تا بازدید کننده و ترافیک بیشتری را جذب خودمان کنیم.

نکته اول: سعی کنید برای تولید محتوا حتماً ایده داشته باشید

اگر بیراه نگفته باشیم اولین قدم برای نوشتن و ایجاد تولید محتوا این است که ایده داشته باشید. سعی کنید اول به موضوع وب سایت تان نگاه کنید. به طور مثال اگر در مورد تکنولوژی و فناوری اطلاعات است می‌توانید هر چیزی که ارتباطی مستقیم به این موضوعات دارد را در نظر بگیرید و در مورد آن مطلب تهیه کنید.

از تکنولوژی‌هایی که در تلفن همراه به کار رفته تا خودروها، هواپیماها، تلویزیون، دوربین و صدها نمونه دیگر. وقتی دستتان از محتوا پر باشد به طبع ایده‌های بیشتری هم به ذهن‌تان خطور خواهد کرد و این می‌تواند شروعی طوفانی برای نوشتن محتوای با کیفیت باشد.

نکته دوم: عنوان مقاله و محتوا را با دقت فراوان انتخاب کنید

اولین موردی که مخاطبین و بازدید کننده‌ها در نتایج جستجو با آن روبرو می‌شوند، عنوانی است که برای محتوای خودتان انتخاب کرده‌اید و هر چه این محتوا جذاب‌تر، جالب‌تر و گیراتر باشد به طبع درصد کلیک روی لینک سایت‌تان هم بیشتر خواهد بود.

در تولید محتوا اشخاصی که این مورد را دست کم می‌گیرند یا اهمیت زیادی به آن نمی‌دهند قطعاً خیلی از بازدید کننده‌ها را به راحتی از دست خواهند داد و بیهوده نیست اگر بگوییم: عنوان محتوا، مهمترین و اصلی ترین بخش یک محتوا را تشکیل می‌دهد.

نکته سوم: حتماً برای تولید محتوا، محتواهایی که دیگر رقبا تولید می‌کنند را بررسی کنید

بررسی کردن مقاله‌ها و محتواهای تولید شده توسط رقبا یکی از مواردی است که اکیداً توصیه می‌شود و می‌تواند ایده‌های زیادی را به ذهن شما برای تولید محتوا وارد کند. سعی کنید به خوبی محتواهای رقبا را بررسی و همان مقاله را به صورت کامل‌تر در سایت خودتان منتشر کنید. از نقاط ضعف رقبا به سود خودتان استفاده کنید و به طبع هر چه آنها در تولید محتوا ضعیف تر عمل کنند، این مورد در بلند مدت به سود شما خواهد بود.

نکته چهارم: با توجه به نیاز و مشکلات کاربران محتوا تولید کنید

تمامی اشخاصی که وارد اینترنت می‌شوند با توجه به نوع مشکلی که دارند یک عبارت را جستجو می‌کنند و سایت‌هایی در این عرصه موفق عمل می‌کنند که نیازهای این کاربران را درک کرده باشند و بر طبق آنها تولید محتوا کنند و قطعاً با این کار بازدید کننده بیشتری را جذب خودتان خواهید کرد.

سعی کنید در اینترنت جستجو کنید و نیازها، مشکلات و مسائل روزمره مخاطبین را بررسی کنید و طبق آنها محتوا تولید کنید تا به این وسیله به سایت مرجع و معتبر تبدیل شوید که این کاربران باشند که شما را به دیگران معرفی کنند.

نکته پنجم: برای تولید محتوا سعی کنید مختصر توضیح ندهید

اگر قصد دارید در دنیای اینترنت به یک مرجع و منبع تبدیل شوید پس سعی کنید به صورت سطحی و تیتروار و یا بیان مقداری توضیحات بدون بررسی جزئیات، تولید محتوا نکنید. هر چه به مسائل و مشکلات مخاطبین به صورت تخصصی‌تر و کامل‌تر و با جزئیات بیشتری بپردازید باعث می‌شود تا سایت شما به صورت کامل از دیگر سایت‌ها متمایز باشد و این وجه تمایز می‌تواند برگ برنده شما در بین این همه باشد.

نکته ششم: سعی کنید مقاله‌های طولانی را به چند بخش تقسیم بندی کنید

یکی از دلیل‌هایی که باعث می‌شود یک سایت بازدید کننده زیادی داشته باشد این است که محتوای تولید شده را به چند بخش تقسیم بندی کند. به طور مثال فرض کنید یک مقاله در مورد افزایش بازدید سایت تولید کرده‌اید و به خاطر اینکه حجم زیادی دارد آن را در 2 یا 3 قسمت منتشر کرده‌اید.

این مورد 2 مزیت بزرگ دارد:

  • مزیت اول: مخاطبین و بازدید کننده‌ها از مطالعه محتوای تولید شده خسته نمی‌شوند
  • مزیت دوم: مخاطبین برای اینکه بدانند سرانجام این مقاله به کجا می‌رسد مجبور می‌شوند مقاله بعدی را هم مطالعه کنند و این یعنی ماندگاری بیشتر در سایت

اما سعی کنید یک نکته را فراموش نکنید:

در اینجا بحث کیفیت مطرح است. پس سعی کنید تولید محتوا را با بالاترین کیفیت تولید کنید به گونه‌ای که از نظر مخاطب ارزش وقت گذاشتن و مطالعه کردن را داشته باشد.

نکته هفتم: تا جای ممکن مخالف دیگر سایت‌ها و رقبا محتوا تولید کنید

یکی از تکنیک‌های تولید محتوا این است که بر عکس یا مخالف رقبا اقدام به نوشتن کنید. به طور مثال اگر رقیبی اینگونه نوشته: افزایش ترافیک سایت با این 10 روش، حالا شما سعی کنید این را به روشی معکوس و منفی بنویسید. به طور مثال: اگر از این 10 روش استفاده نکنید بازدید سایت‌تان کاهش پیدا خواهد کرد.

در تولید محتوا این روشی است که خیلی از سایت‌ها به کار می‌برند و خیلی هم جواب می‌گیرند چرا که ذهن انسان بیشتر به سمت افکار منفی گرایش دارد و این مورد هم بدون شک یکی از همان موارد است که بازدید کننده‌های زیادی را به سمت سایت‌تان خواهد کشاند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا