کلمات کلیدی بهینه و جذاب ، شاهچراغ هدایت ترافیک وب‌سایت

کلمات کلیدی بهینه و جذاب ، شاهچراغ هدایت ترافیک وب‌سایت

کلمات کلیدی بهینه و جذاب را شما می‌توانید، در واقع خمیرمایه اصلی محتواهای وب‌سایت خود بدانید. شاید هنوز به اندازه لازم به میزان اهمیت بالای هر محتوا و نقش اساسی کلمات کلیدی، در محتواهای وب‌سایت خود فکر نکرده‌اید. اگرچه ممکن است هر محتوا شامل بخش‌های متفاوت باشد، اما بهتر است بدانید که محدوده نوشتاری و کلمات کلیدی بهینه و جذاب در این حیطه، در زمینه انتقال اطلاعات به مخاطبان، همچون ستاره‌ای در اعماق شب می‌درخشند. آنگاه با سوسو زدنی مستانه، هدایتگر افراد به وب‌سایت شما خواهند بود و شما را با ترافیکی پرحجم مواجه می‌کنند. راستی پیشنهاد ویژه وب کمک، همراهی شما در مورد کلمات کلیدی بهینه و نقش آنان، در نتایج موتورهای جستجوگر گوگل است.

تعریفی از کلمات کلیدی بهینه و جذاب

کلمات کلیدی (Key Words) در واقع به عنوان شاه‌کلید راهیابی به وب‌سایت شما، آنهم از مسیر اینترنت می‌باشد. کلمات کلیدی بهینه و جذاب در جستجوی موتور گوگل، به سهولت در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد و افراد را جذب وب‌سایت شما می‌کند. بنابراین در انتخاب کلمات کلیدی، لازم است موارد ذیل را مورد عنایت قرار دهید.

کلمات کلیدی بهینه و جذاب در راستای خدمت وب‌سایت

ممکن است شما از طریق وب‌سایت، پیگیر کسب و کار و یا بیزینس (Business) خاصی باشید. در این صورت بهتر است در انتخاب کلمات کلیدی که مرتبط با خدمت‌رسانی شما می‌باشد، دقت لازم را بخرج دهید. سعی کنید که کلمات کلیدی بهینه و جذاب، در ارتباط مستقیم با موضوعات مطرح در صفحات وب شما باشد. بدین وسیله می‌دانید که هدف کاربر، از مراجعه به صفحات شما چیست و بدنبال چه می‌گردد. همچنین علنا Rank وب‌سایت شما، در درجه بالاتری قرار خواهد گرفت.

پرهیز از عبارات و کلمات کلیدی بهینه و جذاب در حالت کلی

اگر قادر باشید که از Key Words در حالت کلی خودداری نموده و جزئیات بیشتری از ارائه خدمات خود را مطرح بسازید، رتبه وب‌سایت شما بالا می‌رود. به عنوان مثال اگر در وب‌سایت خود پیگیر کار قالیشویی هستید، بهتر است از بیان کلمه قالیشویی، به تنهایی خودداری بورزید. اینکه مرکز قالیشویی در کدام نقطه از شهر تهران واقع است، می‌تواند بخوبی در کلمات کلیدی در متن گنجانده شود. بدینوسیله به پایین آوردن ضریب پرش یا Bounce Rate وب‌سایت خود کمک کرده و از اتلاف وقت افراد نیز، جلوگیری و عرصه رقابت کوچکتر خواهد شد.

بکار گیری کلمات کلیدی بهینه و جذاب در Title و متن صفحه وب

شما می‌توانید با بکارگیری کلمات کلیدی بهینه و جذاب در برچسب Title آنهم با فونتی که به صورت Bold ظاهر می‌شود، توجه موتورهای جستجوگر را جذب نمایید. همچنین شایسته است که از این عبارات جادویی، در سراسر متن محتوای وب سایت استفاده نمایید. البته به این نکته توجه کنید که از تکرار غیر ضروری و بی‌رویه این عبارات کلیدی در متن، تیتر، عنوان و حتی لینک‌ها خودداری بورزید. زیرا گوگل آن را به منزله تقلب محسوب می‌نماید. همچنین بدانید که خزنده‌های گوگل، قادر به تشخیص کلمات مترادف با کلمات کلیدی نیز می‌باشند و این قبیل کلمات را در رتبه بندی وب‌سایت‌ها در نظر می‌گیرند. پس کاری را انجام ندهید که با همین شاه‌کلید، وب شما قفل شده و نرخ کلیک یا Ctr بر خلاف خواسته شما بسیار پایین بیاید.

حساسیت در انتخاب کلمات کلیدی بهینه و جذاب

از آنجا که هدف شما جذب مخاطب است، باید در انتخاب کلمات کلیدی، حساسیت نشان دهید. در این زمینه می‌توانید از علاقه مندی‌های خاص مخاطبان بهره گرفته و میزان جستجوی آنان را در زمینه واژه‌های مطلوب سنجیده و منظور نهایی آنان را از این پی جویی درک کنید. حتی وب کمک توصیه ویژه تهیه یک فهرست مناسب با کلمات کلیدی بهینه و جذاب، مرتبط با وب‌سایت را دارد. البته بهتر است هیچگاه وجود رقابت‌های تنگاتنگ با سایت‌های همکاران رقیب به فراموشی سپرده نشود. بنابراین با بررسی این وب‌سایت‌ها شما می‌توانید، علنا وارد عرصه این رقابت‌ها بشوید. دیگر اینکه با بکارگیری عبارات توصیه شده از طرف گوگل، جستجوی موتورها را سریعتر خواهید کرد.

استفاده از کلمات کلیدی بهینه و جذاب در تگ‌های HTML

همانگونه که می‌دانید برای ایجاد تیتر از تگ‌های هدینگ (Heading) مربوط به HTML در وب‌سایت استفاده می‌شود. این تگ‌های H2، H1 و … را که در فارسی به عنوان تیتر می‌شناسید، در قالب‌بندی و ساختار محتوا‌ها بکار می‌رود. باید بدانید که تگ‌های هدینگ، در واقع باعث ایجاد نظم در محتوا شده و حساسیت و توجه مخاطب را بر می‌انگیزد. گذشته از اینها با تفکیک مطالب، اطلاعات مفیدی از محتوا را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. استفاده از کلمات کلیدی بهینه و جذاب، خصوصا در تگ‌های H1 و H2 شناسایی آنچه که مهم است را برای موتورهای جستجوگر راحت می‌کند و گوگل ترافیک بیشتری از مخاطبان را به وب شما رهنمون می‌سازد. ذکر این نکته مهم است که شما به وسیله کلمات کلیدی بهینه و جذاب، ارزش کلمات را به گوگل تفهیم می‌سازید و رتبه وب خود را ارتقاء می‌دهید.

بکارگیری کلمات کلیدی در URL صفحه

حال اگر بخواهید موقعیت یک فایل را در فضای وب یا فضای دیجیتال که پایه سیستم‌های کامپیوتری است، تعیین نمایند از URL استفاده می‌کنند. استفاده از کلمات کلیدی بهینه و جذاب شاید در افزایش رتبه وب‌سایت چندان موثر نباشد، ولی نرخ کلیک را بالا می‌برد. اما در مواردی نیز ممکن است که وب‌سایت شما از آنچنان جذابیت و محتواهای پر معنایی، برخوردار باشد که کاربران مستقیما به کپی کردن آن بپردازند. یا همچنین زمانی که URL با یک نوشته در یک لینک (Back Link) یا همان لینک‌هایی که به صفحه اینترنتی (Web Page) ورود می‌یابد، بکار برود، احتمالا در بالا بردن رتبه وب‌سایت شما موثر خواهد بود.

بکاربردن کلمات کلیدی در دامنه (Domain)

اگر آغازگر دامنه یک وب‌سایت با کلمات کلیدی شروع شود، وب‌سایت دارای رتبه بالاتری نسبت به دامنه‌های، فاقد کلمات کلیدی است.

سخن پایانی:

در رابطه با تاثیر کلمات کلیدی در صفحات وب‌سایت، پیشنهاد ویژه مراجعه به وب کمک به آدرس www.webkomak.com می‌باشد. آنگاه با استفاده از مطالب جذاب و مناسب این وب‌سایت و همچنین مطالعه مطالب کلمات کلیدی بهینه و جذاب، به روشن کردن شاهچراغ هدایت ترافیک وب سایت خود بپردازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا