آشنایی با گوگل ادوردز

گوگل ادوردز

گوگل ادوردز این روزها به یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها برای خیلی از کسب و کارهای اینترنتی مبدل شده تا با پرداخت هزینه به لینک اول گوگل برسند و این پیشنهادی است که خیلی از افرادی که در حیطه تبلیغات و بازاریابی اینترنتی فعالیت می‌کنند به کسب و کارهای اینترنتی نوپا می‌دهند.

اگر یک کسب و کار آنلاین نوپا هستید و از همان ابتدای کار مایلید که شروع به کسب درآمد کنید می‌توانید از طریق تبلیغات در گوگل که به گوگل ادوردز هم مشهور است دست به کار شوید و با پرداخت هزینه به گوگل مسیری که قرار است در چند سال طی کنید را یک شبه طی کنید و به لینک اول گوگل برسید.

اما اگر قرار است قدم در این مسیر بگذارید پس بایستی با یک برنامه ریزی دقیق، منظم و کاملا هدفمند این نوع تبلیغات آنلاین را انتخاب کنید چرا که یک مسیر اشتباه می‌تواند تمام هزینه‌های شما را به باد فنا بدهد و قبل از هر اقدامی بایستی یک تعریف دقیق از این نوع تبلیغات به دست بیاورید.

گوگل ادوردز چیست و چطور بایستی از آن استفاده کنیم؟

همانطوری که از این چند پاراگراف متوجه شدید گوگل ادوردز که به گوگل ادز هم مشهور است یکی از سیستم‌های درآمدزایی گوگل به حساب می‌آید و اشخاصی که در حوزه کسب و کار آنلاین فعالیت می‌کنند با پرداخت هزینه به گوگل می‌توانند کسب و کارشان را در صفحه اول و یا لینک اول گوگل با توجه به نوع کلمه کلیدی که مشخص کرده‌اند، به مخاطبین و مشتریان هدفشان معرفی کنند.

در این نوع تبلیغات با توجه به مقدار هزینه‌ای که به گوگل پرداخت می‌شود می‌توانید تبلیغ کسب و کارتان را در لینک اول یا صفحه اول مشاهده کنید و شاید اولین موردی که می‌توان درباره گوگل ادوردز بیان کرد همین بحث پرداخت هزینه است که به طبع هر چه بیشتر پرداخت کنید به لینک اول گوگل نزدیکتر می‌شوید.

مورد دیگری که بایستی مد نظر داشته باشید این است که به هنگام کار کردن با گوگل ادوردز برای اینکه سرعت بازگشت سرمایه بیشتر شود باید بهترین کلمه کلیدی که بیشترین جستجوی کاربران بر اساس آن است را انتخاب کنید چرا که کاربران در این مواقع زمانی می‌توانند به سایت تان وارد شوند که شما بهترین و مناسب ترین کلمه کلیدی را انتخاب کرده باشید.

*با کلیک بر روی این متن وارد سرویس گوگل ادوردز شوید*

مزایایی که به هنگام استفاده از گوگل ادوردز به دست می‌آورید

در این هیچ شکی نیست که تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز از مزیت‌های زیادی برای اشخاصی که مایلند کسب و کارشان را به دیگران معرفی کنند، برخوردار است و شاید مهمترین این مزیت این باشد که راه چند ساله را عرض چند روز طی خواهید کرد و این مورد به طور حتم تاثیر خیلی زیادی روی افزایش فروش، برند سازی و افزایش درآمد شما خواهد داشت.

در اینجا به چند مورد از مزایایی استفاده از گوگل ادوردز اشاره می‌کنیم:

اولین مزیت: با گوگل ادوردز می‌توانید هدفمندتر تبلیغ کنید

با این نوع تبلیغاتی که انجام می‌شود به راحتی مخاطبین و مشتریان هدفتان را مشخص می‌کنید و شاید تنها دلیلی که می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند، کلمات کلیدی است که انتخاب می‌کنید. به عنوان مثال فرض کنید یک کسب و کار اینترنتی دارید که در زمینه خرید و فروش فالوور اینستاگرام فعالیت می‌کنید.

این همان کلمه کلیدی است که انتخاب می‌کنید و به گوگل هزینه پرداخت می‌کنید تا لینک سایت تان را در صفحه اول یا لینک اول گوگل قرار بگیرد. از آن طرف هم کاربران و مخاطبین با هر کلیکی که روی لینک سایتتان می‌کنند از هزینه‌ای که به گوگل پرداخت کرده‌اید، کسر می‌شود و به خاطر همین است که به گوگل ادوردز، تبلیغات کلیکی هم گفته می‌شود.

دومین مزیت: تبلیغات در گوگل به نسبت دیگر تبلیغات از نظر هزینه به صرفه‌تر است

یکی دیگر از دلیل‌هایی که باعث می‌شود برخی کسب و کارهای آنلاین به سمت تبلیغات در گوگل ادوردز بروند، صرفه جویی در هزینه‌ها است چرا که می‌تواند سرعت بازگشت سرمایه را برای شما بیشتر کند. اما اجرایی کردن همین نوع تبلیغات هم دارای قوانین و شرایطی است.

یکی از این شروط این است که کمپین‌های تبلیغاتی که در گوگل ادوردز ایجاد می‌شود را به صورت برنامه ریزی شده، اصولی و کاملا هدفمند انتخاب کنید. چرا که اگر بدون مشاوره و بدون اطلاعات کافی اقدام به تبلیغات در گوگل ادز کنید به طور حتم نه بازگشت سرمایه‌ای وجود خواهد داشت و نه درآمدی. پس حتما قبل از انجام این کار مشاوره دریافت کنید.

سومین مزیت: تبلیغات در گوگل یعنی انعطاف پذیری

شاید این مورد برای شما یک مقدار گنگ و گیج کننده باشد اما همین را بدانید که در این شیوه تبلیغاتی می‌توانید تبلیغات را به روش‌های زیادی برای مخاطبین به نمایش بگذارید. به عنوان مثال می‌توانید آن را برای یک کشور یا یک منطقه خاص فعال کنید یا برای یک سری از افراد خاص که دارای شرایطی خاص هستند به نمایش بگذارید یا به طور مثال تبلیغات را برای افرادی که مثلا در کشور فرانسه زندگی می‌کنند و گوشی هوآوی دارند فعال کنید. به هر حال انعطاف پذیری تبلیغات در گوگل ادوردز خیلی زیاد است.

چهارمین مزیت: سرعت بازگشت سرمایه در تبلیغات کلیکی زیاد است

مطمئنا تمام کسب و کارهای اینترنتی به دنبال این هستند که هزینه‌ها و پول‌هایی که در این مسیر خرج کرده‌اند را به سرعت به دست بیاورند و شاید تبلیغات در گوگل تنها روش موجود باشد و اگر به صورت برنامه ریزی شده، منظم و با اطلاعات کافی انجام شود درصد بازگشت سرمایه هم بیشتر خواهد بود.

پنجمین مزیت: رشد و پیشرفت یک کسب و کار در گرو همین تبلیغات است

تمام کسب و کارهای اینترنتی به دنبال رشد و پیشرفت هستند و برای اینکه به یک برند شناخته شده و مشهور تبدیل شوند می‌توانند از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنند چرا که مخاطبین و مشتریان اگر بارها و بارها تبلیغات کسب و کارتان را مشاهده کنند مطمئن باشید بعد از مدتی به یک برند تبدیل خواهید شد و روی رشد و پیشرفت کسب و کارتان هم تاثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا